loading...

جان موزیک

آهنگ های شاد

دلیل استفاده از باتری قلمی به صورت باتری شارژی

helen بازدید : 1 چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 نظرات ()

دلایل استفاده از بارتی های قلمی و باتری نیم قلمی به صورت باتری شارژی چیست؟

همانطور که همه می دانند استفاده از باتری ها برای بسیاری از موارد لازم است و در این مقاله قصد داریم به بررسی هر آنچه که باید از باتری قلمی (قلمی شارژی) و نیم قلمی بدانید بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

 

باتری ها انواع متفاوتی دارند که از هر کدام از نوع های مختلف در جاها و وسایل متفاوتی استفاده میشود البته باید در نظر داشته کاربرد هر باتری با باتری دیگر ممکن است متفاوت باشد مثلا نمیتوان از باتری ماشین برای ساعت استفاده کرد!سایز های متفاوت باتری ها در میزان ولتاژ و انرژی آنها نیز تاثیر گذار است.در این مقاله به پرداختن درباره دو نوع باتری بسیار پرکاربرد در زندگی روزانه شما دست زده ایم تا هم بیشتر درباره باتری های قلمی و نیم قلمی بدانیم و هم از فناوری ساخت و حتی انواع و شرکت های سازنده آنها مطلع شوید تا در هنگام انتخاب برای وسایل الکتریکی خود بتوانید با توجه به تمام عوامل بهترین تصمیم برای تهیه باتری مورد نظر خود را داشته باشید.

معرفی باتری قلمی:

باتری قلمی شاید شناخته شده ترین نوع باتری برای همه مردم ایران باشد و استفاده از آن در بسیاری از موارد در طول زندگی ما مثل انواع کنترل یا ساعت های مختلف به صورت ثابت تکرار می شوند. اما اطلاعات فنی در این زمینه به چه صورت است؟

مشخصات فنی باتری های قلمی:

 • پر کاربرد ترین سایز آن AAاست
 • باطری قلمی در ولتاژهای 1/2 ولت و 1/5 ولت عرضه میشود
 • مقرون به صرفه ترین نوع باتری به شمار می رود و دلیل آن تولید آن در حجم بسیار بالاست
 • این نوع باتری بسیار متنوع و در دسترس است و از سوپر مارکت درب منزل شما تا مکان های عمومی و حتی در هر منزلی به صورت ذخیره شده پیدا می شود.

معروف ترین برند های تولید کننده باتری قلمی در جهان

در جهان امروز که رقابت برای به دست گرفتن بازار بسیار بالا گرفته است همه شرکت ها به دنبال جذب مشتریان بیشتری هستند و این روند به سود مشتریان است که از کیفیت های بسیار بالا و زهینه های پایین استقبال می کنند.

 • باتری قلمی پاناسونیک
 • باتری قلمی لایت وی
 • باتری قلمی اسل
 • باطری قلمی ایرانی
 • باتری قلمی یونومات
 • باتری قلمی مکسل
 • باطری قلمی چینی
 • باطری قلمی کره ای
 • باطری قلمی ژاپنی
 • باتری قلمی موریسل
 • باتری قلمی کملیون
 • باطری قلمی لیتیوم فرانسوی
 • باتری قلمی سونی
 • باتری قلمی موتوما

همچنین نوع خاصی از این باتری نیز وجود دارد که بسیار کاربردی به شمار می رود و این مورد باتری قلمی الکالاین است که ولتاژی همانند باتری قلمی معمولی دارد اما عمر آن حدود 7 برابر بیشتر از باتری های معمولی است.

باتری قلمی شارژی چیست؟

باتری های قابل شارژ در بسیاری از موارد یک راه حل اقتصادی برای همه ی ما است که نیاز به استفاده بسیار زیاد از موارد این چنینی داریم. از همین رو باتری قلمی قابل شارژ راه حلی برای استفاده بسیار بالا از باتری قلمی به شمار می رود.

از کجا باتری قلمی شارژی را تشخیص بدهیم:

 1. ساده ترین راه شناسایی باتری قلمی شارژیخواندن نوشته های روی آن است که به شکل معمول Rechargeable Battery قرار می گیرد.
 2. اگر احل فن هستید و توانایی اندازه گیری ولتاژ برای شما مقدور است ولتاژ باتری قلمی شارژی به میزان 2/1 ولت است.
 3. لازم به ذکر است که ولتاژ برای باتری های شارژی قلمی لیتیومی به میزان 7/3 است که با یک اندازه گیری ساده یا خواندن مشخصات روی باتری می توانید به این اطلاعات دست پیدا کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای شارژ باتری های قلمی قابل شارژ:

مدت زمان شارژ باطری قلمی بستگی به ظرفیت باطری و میلی آمپر خروجی شارژ دارد که تمام این اطلاعات بر روی محصول درج شده است

شما میتوانید جهت محاسبه حدودی مدت زمان شارژ باطری میلی آمپر باطری را تقسیم بر توان خروجی شارژر نمایید, عدد به دست آمده مدت زمان شارژ بر اساس ساعت میباشد.

البته شما میتوانید در شارژی های اتوماتیک بدون در نظر گرفتن این موارد باطری را در شارژر قرار دهید و بعد از قطع شدن اتوماتیک شارژر باطری را جدا نمایید.

هر آنچه از باتری نیم قلمی باید بدانید:

این باتری در سال های اخیر استفاده بسیار بالای در موارد خانگی و ... پیدا کرده است و جایگاه خود را به سادگی در زندگی همگی ما باز کرده است. شاید به نوعی تکنولوژی و سایر کوچک تر این نوع باتری برای روند کوچک سازی قطعات الکترونیکی بسیار مفید واقع شده است که این روند استفاده بسیار خوب برایش به وجود آمده است.

حال به بررسی ویژگی های این نوع باتری برای شما می پردازیم:

ویژگی های باتری نیم قلمی:

 • نوع معمولی باتری نیم قلمییک بار مصرف است
 • سایز پر استفاده آن در ایران AAAاست
 • در سه نوع باتری نیم قلم معمولی، باتری نیم قلم آلکالاین و نیم قلم شارژی عرضه می شود که بیشترین موارد استفاده از آن را باتری نیم قلممعمولی تشکیل می دهد.
 • نوع آلکالاین از این باتری عمر 7 برابر داشته و استفاده از آن در بسیاری از موارد که نیازمند استفاده بیشتری از باتری است پیشنهاد می شود.
 • نوع قابل شارژ باتری های نیم قلم برای مصارف پیوسته بسیار مناسب بوده ولی دارای قیمت بالاتری نسبت به نوع یکبار مصرف خود هستند که البته از نظر اقتصادی یک پیشنهاد بسیار درست و دقیق استزیرا که در مدت زمان طولانی میتواگ با شارژ کردن آن از خرید مجدد باتری جلوگیری کرد و تا مدت های طولانی میتوان از این باتری بهره برد.

سخن پایانی در زمینه انتخاب باتری مناسب برای شما

در این مقاله سعی داشتیم مهم ترین مواردی که به نوعی اطلاعات عمومی در زمینه باتری های قلمی و نیم قلمی به شمار می رود را برای شما شرح بدهیم.

هر آنچه که باید از باتری قلمی (قلمی شارژی) و نیم قلمی بدانید به نوعی به انتخاب باتری مناسب برای منزل و دستگاه هایی که مورد استفاده شماست کمک می کند.

 

نمونه های آن استفاده از باتری های قابل شارژ برای دستگاه هایی است که به صورت ممتد استفاده می شوند و این دستگاه همیشه در دسترس شماست و می توانید در هر زمانی به شارژ آن بپردازید.

یا مثال بسیار پر استفاده از آن را باید استفاده از باتری آلکالاین که زمان استفاده از ان بسیار بالاتر از سایر باتر های هم نوع خود است (حدود 7 برابر) گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در موارد دور از دسترس مثل ارتفاعات و مکان های ... است.

از عوامل دیگری که باید در هنگام خرید باتری های قلمی و نیم قلم توجه داشت طول عمر آنهاست که باتری های آلکالاین طول عمر بیشتری نسبت به سایر هم نوعان خود دارند و البته نیز باید به عمر قفسه ای باتری ها نیز توجه کرد زیرا که باتری ها اگر به مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نگیرند،انرژی آنها تخلیه شده و دیگر نمیتوانند کاربردی داشتل باشند پس حتما در هنگام خرید به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

امیدواریم این مقاله به انتخاب شما کمک شایانی داشته باشد.

منبع: تک دیک

مدیریت روابط با مشتری

helen بازدید : 1 چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 نظرات ()

مدیریت روابط با مشتری ارتباط با مشتری (به انگلیسی: CRM - Customer Relationship Management) به همه فرایندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ و ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کار می‌رود و شامل مدیریت انواع شیوه‌هایی است که مشتری جهت ارتباط با سازمان استفاده می‌کند. اصول مدیریت ارتباطات مشتری، چگونگی ایجاد موفق یک سیستم و اجرای آن را برای مدیریت ارتباطات مشتریان از شروع و اجرای اولیه یک چنین سیستمی تا نگهداری آن در زمان‌های مختلف را بیان می‌کند.

برای روابط با مشتری شما باید همیشه لبخند بر روی چهره داشته باشید و بی حوصلگی به خرج ندهید.

مفهوم

مدیریت ارتباط با مشتری یا سی. آر. ام یا CRM برای افراد مختلف، معانی متفاوتی دارد. حتی معنی خلاصه نوشت 3 حرفی سی . آر . ام نیز زیر سؤال است. بیشتر افراد از سی . آر . ام برای اشاره به مدیریت ارتباط با مشتری و عده‌ای هم از آن برای اشاره به بازاریابی ارتباط با مشتری استفاده می‌کنند. گرو دیگر با این عقیده و باور که تمام مشتریان، ارتباط با یک تأمین‌کننده را نمی‌خواهند، کلمه ارتباط را حذف کرده و ترجیح می‌دهند تا اصطلاح مدیریت مشتری را به‌کار گیرند.[۲] بنابراین این مفهوم می‌تواند برای اشاره به:

 • مجموعه کاملی از فرایندها و تکنولوژی‌ها برای مدیریت ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه و دست‌اندرکاران کسب و کار در بازاریابی، فروش و خدمات، صرف نظر از نوع مسیرهای ارتباطی با مشتریان،
 • راهبردی تجاری برای انتخاب و مدیریت مشتریان برای بهینه کردن و بالا بردن ارزش شرکت و همچنین فروش در دراز مدت است. مدیریت ارتباط با مشتری، استراتژی جامع کسب و کار و بازاریابی است که فناوری، فرایندها و تمامی فعالیت‌های کسب و کار را حول مشتری یکپارچه می‌سازد.
 • نظام اطلاعاتی یکپارچه که برای برنامه‌ریزی، زمان‌بندی و کنترل فعالیت‌های قبل و بعد از فروش سازمان و با هدف توانمندسازی مشتریان جهت تعامل با سازمان از طریق ابزارهای متعددی چون وب سایت، تلفن و غیره به کار می‌رود.

تاریخچه مدیریت ارتباط با مشتری

شواهد نشان می‌دهد، ورود مدیریت ارتباط با مشتری به عرصهٔ کسب و کار حدود دو دهه قدمت دارد (فرو و پین، ۲۰۰۹). از دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ مباحث بازاریابی دچار تغییرات اساسی شده‌است. لویت (۱۹۶۰) در جمله‌ای معروف برای اولین بار بیان داشت که: "هدف بازاریابی ایجاد ارزش برای مشتریان است". پس از پایان جنگ جهانی دوم، اغلب بازارها دچار کمبود عرضه و تقاضا بودند. کارخانجات هر آنچه که می‌توانستند بسازند را روانهٔ بازار می‌کردند تا توازنی میان عرضه و تقاضا ایجاد کنند. در آن زمان خبری از"صدای مشتری"و تطابق محصولات و خدمات با خواسته‌های مشتریان نبود. این دوران را با نگرش "محصول محوری " می‌شناسند. از مهم‌ترین پی‌آمدهای این نگرش می‌توان به اثر شلاق گاوی اشاره کرد. در دهه ی۱۹۷۰، بسیاری از بازارها با افزایش عرضه مواجه شدند. بقای شرکت‌ها در شنیدن صدای مشتریان و بخش‌بندی بازار بر اساس مشخصات و نیازمندی‌های آنان بود. این نگرش به بازار محوری معروف است. با این وجود در دههٔ ۱۹۸۰، بسیاری از شرکت‌ها بازار محوری را ایدئال نیافتند. زیرا که هنوز تفاوتی میان مزایای ایجاد شده آن‌ها برای مشتریان با سایر رقبایشان وجود نداشت و کالاها و خدمات همسانی به آنان ارائه می‌شد. در اینجا بود که رمز موفقیت در رقابت، تمایز از رقبا و ایجاد ارزشی متفاوت از آن‌ها برای مشتریان معرفی شد. این نگرش را با نام رقابت محوری می‌شناسند. پس از نگرش رقابت محوری، کسب و کارها بیشتر بر نیازها و خواسته‌های مشتریان و افزایش رضایت آنان تمرکز کردند که به نگرش مشتری محوری شهره است. نگرش "رابطه محوری "توسعهٔ طبیعی نگرش "مشتری محوری" است. رفته رفته نگاه شرکت‌ها از توجه صرف به رضایت مشتری به سوی "وفاداری مشتری" سوق پیدا کرد. به مرور فناوری اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت توسعه یافتند و شرکت‌ها خود را در مواجهه با خیل عظیم داده‌های مشتریان می‌دیدند. بحران ناشی از خلاء یک سیستم جامع برای مدیریت این داده‌های با ارزش و عدم توانایی شرکت‌ها در استفاده از آن، زمینه ظهور فناوری نوینی به نام سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را فراهم کرد.

منبع : wikipedia

افزایش فالوور اینستاگرام

helen بازدید : 6 سه شنبه 07 بهمن 1399 نظرات ()

به طور کلی، اکثر افرادی که در اینستاگرام دارای کسب و کار هستند و یا می خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند، به سراغ خرید فالوور می روند و از این راه، کاربران پیج و کسب و کار خود را افزایش می دهند.

افزایش فالوور اینستاگرام راه های زیادی دارد که می توانید با انتخاب یکی از آن راه ها، به راحتی اقدام به افزایش فالوور های پیج تان کنید و تعداد آن ها را زیاد کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی

اگر به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی هستید، باید به شما بگوییم که کار چندان سختی ندارید؛ برای افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی باید یک سری نکات را رعایت کنید که در ادامه برخی از مهم ترین نکات را در این باره، به شما می گوییم.

اگر می خواهید به صورت طبیعی افزایش فالوور داشته باشید، حتما باید پیج خود را بهینه کنید؛ بهینه کردن ظاهر پیج می تواند تاثیر بسیار زیادی برای جذب فالوور بگذارد.

سعی کنید حتما بیوگرافی پیج خود را به صورت جذاب بنویسید و اگر کسب و کاری دارید، معرفی کوتاهی از آن داشته باشید و ویژگی های مثبت این کسب و کار را در بیوگرافی پیج بیان کنید.

پیج خود را در راستای نیاز های کاربران و مشتریان، جلو ببرید؛ اگر بتوانید نیاز های مشتریان و اکثر کاربران اینستاگرام را بشناسید و بر روی آن ها کار کنید، مطمئن باشید که فالوور های بسیار زیادی به صورت طبیعی شما را فالو خواهند کرد.

برای افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی حتما از هشتگ ها به صورت هدفمند بهره بگیرید؛ اگر بتوانید این کار را انجام دهید، بدون شک از طریق همین هشتگ ها، فالوور های زیادی را جذب می کنید و همین امر باعث می شود تا پیج شما به صورت طبیعی رشد کند.

همه چیز درباره مدیریت و ادمین اینستاگرام

helen بازدید : 8 شنبه 27 دي 1399 نظرات ()

مدیر اینستاگرام کیست ؟

مدیر اینستاگرام کیست و عملکرد و وظیفه وی در این شبکه اجتماعی چیست؟ این سوالی است که قصد داریم در بحث پیش رو به آن پاسخ دهیم. Admin یکی از اصطلاحات رایج در اینستاگرام است که در Instagram نیز شغل پردرآمد است. احتمالاً افراد اطراف خود را می شناسید که درآمد ماهیانه نسبتاً خوبی بدون خروج از خانه دارند و اگر از نوع فعالیت و کار آنها س askال کنید ، آنها می گویند که آنها صفحه مدیریت اینستاگرام هستند.

در این مقاله قصد داریم با مدیر و نحوه کار او در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، اینکه چه کسی است و چه کاری انجام می دهد و یک مدیر باید از چه مهارت هایی آشنا شود.
تعریف مدیر

کلمه Admin در اصل مخفف کلمه (Administrator) است. به دلیل کاربرد گسترده کلمه admin در دنیای IT ، به تدریج و با گذشت زمان ، اصطلاح admin به شکل و تلفظ مدرن admin تغییر یافته و بدین ترتیب گفتار برقرار می شود.

به احتمال زیاد ، اگر در خانه کامپیوتر یا لپ تاپ با ویندوز یا مک دارید ، با کلمه admin زیاد روبرو شده اید و بارها آن را در قسمت های مختلف ویندوز دیده اید. می توان گفت که در واقع هرکسی که رایانه شخصی ، لپ تاپ ، تلفن هوشمند یا تبلت داشته باشد ، مدیر محسوب می شود.

معنای عبارت Administrator در فارسی admin است و کلمه admin دقیقاً به همان معنی به کار رفته است.
مدیر اینستاگرام کیست؟

علاوه بر کلمه admin ، شما اصطلاح Webmaster را بارها شنیده یا دیده اید. کلمه وب مستر به معنای مدیر وب است. یعنی شخصی که سایت را کاملاً مدیریت می کند. محتوای جدید منتشر می کند ، ظاهر سایت را تغییر می دهد ، اشکالات و مشکلات را برطرف می کند و به نظرات کاربران سایت پاسخ می دهد.

سایتی به اندازه اینستاگرام چندین مدیر وب دارد ، بنابراین نمی توانید بپرسید مدیر اینستاگرام کیست؟ جواب مفید و مناسب. بنابراین ما باید سوال خود را به روش دیگری مطرح کنیم.

همانطور که می دانید اینستاگرام بیش از یک میلیارد حساب کاربری دارد و به هر حساب کاربری پروفایل یا حساب گفته می شود و هر نمایه ، حساب یا حساب به عنوان صفحه یا صفحه اینستاگرام در نظر گرفته می شود. بنابراین به جای طرح این سوال که مدیر اینستاگرام کیست یا چیست؟ باید بپرسیم: صفحه مدیر اینستاگرام کیست یا چیست؟


مدیر صفحه اینستاگرام کیست ؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، هر پروفایل در اینستاگرام یک صفحه و صفحه اختصاصی است. مهم نیست که صفحه عمومی است یا خصوصی ، در هر صورت ، هر نمایه اینستاگرام یک صفحه منحصر به فرد است.

بدون هیچ محدودیت سنی ، هر صاحب گوشی هوشمند که نسخه Android یا iOS اینستاگرام را بر روی تلفن خود نصب کرده باشد ، می تواند صفحه اینستاگرام ایجاد کند.

برای اینستاگرام تفاوتی بین ناشناس و ناشناس وجود ندارد. به استثنای چند تفاوت جزئی در پروفایل افراد مشهور و افراد مشهور در مقایسه با پروفایل افراد عادی ، همه می توانند به یک اندازه از قابلیت ها و امکانات این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

مطمئناً فیلم هایی دیده اید که سبک های مختلف زندگی مردم را در مقایسه با افراد عادی جامعه به تصویر می کشد ، جایی که اغلب افراد با سبک زندگی خاص و متفاوت از عموم مردم کار خود را با افراد مورد اعتماد انجام می دهند. در واقع ، آنها این افراد را مدیر و مجری بخشی از شغل یا حرفه خود می دانند تا به دلیل مشغله زیاد بتوانند تمام جنبه های کار خود را کنترل کنند.

در دنیای اینستاگرام ، مدیر تقریباً به همان عملکرد اشاره دارد. این بدان معنی است که افراد مشغول مانند بازیگران ، صاحبان مشاغل ، افراد مشهور و به طور کلی صاحبان صفحه که دارای فعالیت های گسترده ای هستند و بنابراین نمی توانند صفحه شلوغ خود را مدیریت کنند ، از افراد معتمد گرفته تا آنها از عنوان مدیر یا به اصطلاح مدیر برای مدیریت استفاده می کنند صفحه آنها

IGA مخفف Instagram Page Admin است و رده ای مشابه مدیر صفحه Instagram محسوب می شود. مدیر یک صفحه یا صفحه اینستاگرام یک سری وظایف دارد که برای آن از صاحب صفحه مربوطه حقوق می گیرد. بیشتر بخوانید با شرح وظایف صفحه مدیر اینستاگرام.


وظایف مدیر صفحه اینستاگرام

قطعاً با توصیف وظایف مدیر در اینستاگرام می توان معنای این اصطلاح را بهتر درک کرد. بر اساس موارد فوق ، ما آموخته ایم که اصطلاح مدیر به معنای مدیر است و مدیر در اینستاگرام به شخصی گفته می شود كه یك صفحه را در این شبکه اجتماعی مدیریت می كند.

اکنون وظایفی را که به یک مدیر صفحه اختصاص داده شده است ، بررسی می کنیم که برای آنها توسط کارفرمای خود یا صاحب اصلی صفحه پرداخت می شود.

اگر شما یک کاربر فعال اینستاگرام و پیرو صفحات افراد و مشاغل شناخته شده در ایران هستید ، احتمالاً متوجه شده اید که عبارت "این صفحه توسط یک مدیر مدیریت می شود" در بیوگرافی معرفی صفحه ذکر شده است. شما همچنین به خوبی با قابلیت های یک پروفایل آشنا هستید.

تو می توانی:

یک داستان بگذارید
عکس و فیلم به اشتراک بگذارید
بیش از یک دقیقه فیلم را در IGTV بارگذاری کنید
در صورت فعال بودن نظرات به نظرات پاسخ دهید.
با استفاده از روشهای مختلف تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید.
وظایفی که مدیر در یک صفحه اینستاگرام باید انجام دهد دقیقاً است

منبع : https://www.taktizer.ir/instagram-management/

انواع روش های اخذ اقامت در ترکیه

helen بازدید : 6 چهارشنبه 24 دي 1399 نظرات ()

انواع روش های اخذ اقامت در ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه قوانین شفافی وجود دارد. در قانون اتباع خارجی و حمایت های بین المللی به شماره 6458 ، 6 نوع اجازه اقامت برای اتباع خارجی در ترکیه ذکر شده است. در زیر به این ۶ مورد به اختصار اشاره شده است:

1. اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه برای حداکثر یک سال

۲. اجازه اقامت خانوادگی در ترکیه

3. اجازه اقامت دانشجویی که بر طبق دوره تحصیلی اعطا می شود

۴.اجازه اقامت طولانی مدت اعطا شده بدون محدودیت زمانی

5. اجازه اقامت بشردوستانه برای حداکثر یک سال

6. اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان که در ابتدا به مدت 30 روز داده شده و مدت کل آنها نمی تواند بیش از سه سال یا بیشتر باشد و می توانند در یک زمان حداکثر به مدت شش ماه تمدید شوند.

اخذ اقامت بلند مدت در ترکیه

دریافت اقامت بلند مدت در ترکیه در واقع مجوز مدت اقامت بدون وقفه در ترکیه می باشد. فردی که در طی ۸ سال گذشته در خاک ترکیه به صورت قانونی اقامت داشته است و البته که در طی این مدت از کمک های دولتی استفاده نکرده باشد، منبع کافی و منظمی از درآمد وجود داشته باشد و همچنین فرد و اعضای خانواده او دارای بیمه درمانی معتبر باشد می تواند برای اقامت دایم ترکیه اقدام نماید.

در این بین کسی که برای تحصیل در ترکیه حضور داشته باشند نیمی از مدت زمان اقامت دانشجویی بر اساس ماده 38 شماره 6458 قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی به عنوان سابقه اقامت به حساب می آید.  اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت طولانی مدت هستند  موظفند خدمت سربازی را انجام دهند ، انتخاب و انتخاب شوند ، وارد اداره های دولتی شوند و از حقوق تأمین اجتماعی برخوردار باشند.

اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه

اخذ اقامت یکساله ترکیه را می توانید به راحتی به دست بیاورید. اگر شما جزء افرادی می باشید که به کشور ترکیه تردد دارید و یا بیش از ۹۰ روز در ترکیه می خواهید اقامت داشته باشید می توانید اقدام به اخذ اقامت یکساله ترکیه نمایید. این اقامت می تواند یکی از ارزانترین روش های اقامت در ترکیه باشد. البته لازم به ذکر است اقامت یکساله ترکیه به اقامت توریستی ترکیه نیز معروف است.

در این روش شما می بایستی جایی را اجاره کنید و اجاره نامه شما در دفتر اسناد رسمی تایید شود سپس مدارک لازم برای وقت راندوو را باید آماده کنید. مدارکی به مانند بیمه درمانی، واریز هزینه های ادراه مهاجرت و … .

در زمان وقت راندوو باید در اداره مهاجرت حضور داشته باشید و در صورتی که پرونده شما کامل باشد حداکثر ظرف 90 روز کیملیک شما صادر خواهد گردید و شما خواهید توانست 1 سال در ترکیه بدون محدودیت حضور داشته باشید.

تبلیغات گوگل ادوردز

helen بازدید : 6 جمعه 12 دي 1399 نظرات ()

یکی از به صرفه‌ترین و کارآمدترین ابزاری که گوگل در اختیار کاربران اینترنت قرار داده است بدون شک تبلیغات گوگل ادوردز است. علت راه اندازی این ابزار چیزی نیست جز ارتقا رتبه سایت‌ها در نتایج جست و جو گوگل که در افزایش فروش بسیار تاثیرگذار است.

 

کاربرانی که قصد خرید محصول و یا در جست و جوی خدمات هستند در گوگل جست و جو می‌کنند که این بهترین زمان برای نمایش وب سایت شما در نتایج جست‌وجو گوگل است.

 

این موقعیت باعث می‌شود که شما به راحتی محصول و یا خدمات خود را ارائه دهید. در ادامه مطلب به طور کامل با تبلیغات در گوگل ادوردز و تعرفه تبلیغات گوگل آشنا می‌شوید پس با ما همراه باشید.

 

گوگل ادوردز چیست

گوگل ادوردز چیست و چرا یکی از راه های موفقیت کسب و کارهای نوپا است

گوگل ادز یا گوگل ادوردز یک سرویس بسیار پرطرفدار گوگل است که وب سایت شما را در نتایج جست و جو گوگل در بالاترین رتبه نمایش می‌دهد و به ازای هر کلیک از شما هزینه دریافت می‌کند.
این سیستم با بکارگیری موتورهای جست و جو به شما کمک می‌کند تا در بازاریابی و یا ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام دهید.

 

یکی از ویژگی‌های گوگل ادوردز سیستم PPC یا Pay-per-click (تبلیغات کلیکی گوگل)است که تعرفه تبلیغات کلیکی آن بسیار پایین و به صرفه می‌باشد. این ویژگی به این صورت است که تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر بر روی سایت شما کلیک کند.

تاثیرات بازی فکری بر ذهن کودک

helen بازدید : 6 پنجشنبه 20 آذر 1399 نظرات ()

 

بازی های فکری و آموزشی ذهن کودکان را خلاق و آماده حل مشکلات در آینده می کندبازی های فکری و آموزشی ذهن کودکان را خلاق و آماده حل مشکلات در آینده می کند

 

بازیهای فکری چاله هایی هستند که انسان را برای حرکت در مسیر ناهموار و پر پیچ و خم زندگی آماده می کند. وقتی کودک در زمان مناسب بتواند در این چاله ها قرار گرفته و خودش آنها را حل کند ، آمادگی روبرو شدن با مشکلات و مسائل مختلفی که در زندگی رخ می دهد را خواهد داشت.

همانطور که بدن برای قوی شدن نیاز به ورزش دارد مغز انسان نیز برای رشد نیاز به اندیشه و تفکر دارد، و باعث می شود فرد از نظر ذهنی ، قوی تر ، قدرتمند و باهوش تر شود. بازیهای فکری موجب درگیر شدن ذهن فرد شده و او را وادار به فکر کردن می کند. به این ترتیب ذهن تقویت می شود و یک ورزش مغزی محسوب می گردد.

هر بازی که بتواند هر یک از تواناییهای زیر را در کودکان و نوجوانان رشد دهد بازی فکری محسوب می شود:

ـ توانایی حل مسئله
ـ ایجاد خلاقیت و ابتکار
ـ رشد ذهنی و مهارت فکری (دقت و تمرکز)
ـ برانگیختن حس رقابت
ـ مهارت ارتباط برقرار کردن (بین اشیاء، پدیده‌ها، کلمات و...)،
ـ یافتن شباهت‌ها و تفاوت‌ها
ـ کشف قابلیتهای خود و تقویت حواس 5 گانه (گفتاری، شنیداری و ...)
ـ ایجاد تشخیص، ارزیابی و انتخاب درست ایده‌ها
ـ ایجاد کندوکاو فلسفی
ـ بوجود آوردن حس همکاری مسئولیت‌پذیری و مشارکت
ـ بالا رفتن میزان یادگیری
ـ پیش‌بینی

خرید بازی فکری : https://artikala.com/pc/%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%DA%A9%D8%B1%DB%8C

نکاتی درباره پیچ و رولپلاک نما

helen بازدید : 6 پنجشنبه 13 آذر 1399 نظرات ()

برای جلوگیری از شل شدن سنگ نمای ساختمان ها که در اثر عوامل متفاوت صورت می گیرد. می توان از پیچ ورولپلاک نما استفاده کرد. که بدون داربست و با طناب انجام می شود. پیچ و رولپلاک نما یکی از خدمات کار در ارتفاع هست که به منظور مقاوم سازی، تثبیت و محکم کردن سنگ های ساختمان انجام می شود. برای این کار از پیچ ورولپلاک و ابزار های متنوع دیگراستفاده می شود. که در این مقاله به توصیف آنها می پردازیم.

پیچ چیست:

پیچ را می توان نوعی اتصال استوانه شکل دانست. که این استوانه را رزوه های مارپیچ به شکل نصفه یا کامل در بر گرفته است و پای پیچ نام می گیرد.ایجاد  شیارها روی بدنه پیچ اشکال متفاوتی قبیل مانند مثلث، نیم دایره، مربع و… را در می آورد.در هر پیچ به فاصله ای که شیار های پیچ با یک دیگر دارند  (گام پیچ ) گفته می شود.

در واقع پیچ ها به شکل های گوناگونی ارائه می شوند. اما مشخصه کلی آنها  سر پیچ است که همیشه از بدنه پیچ برای ایجاد راحتی در باز و بسته کردن آن، بزرگ تر است. برای باز و بسته کردن پیچ ها می توان از دو وسیله رایج آچار و پیش گوشتی استفاده کرد. اغلب پیچ ها مارپیچ ساعت گرد دارند و برای باز کردن آنها باید آچار را به سمت خلاف ساعت یعنی چپ گرد جرکت بدهیم.

طراحی پیچ ها از یک انتهای نازک که توانایی ورود به قطعه را داشته باشد، برگرفته شده است. این طراحی باعث می شود تا توانایی اتصال دو قطعه حتی با جنس های متفاوت ایجاد شود. پیچ را می توان مهم ترین ابزار پیچ ورولپلاک نما دانست.

ویژگی های پیچ:

 • بیشتر پیچ ها از کیفیت بالایی در ساخت خود بهره مند هستند. به صورتی که می توان گفت در کار در ارتفاع و پیچ ورولپلاک نما از بهترین نوع پیچ استفاده می شود.
 • دارای محبوبیت در تمام جهان
 • در پیچ و رولپلاک نما باعث سرعت نصب بالا می شود .
 • ایجاد امنیت و دارای پایداری با دوام
 • باز و بسته کردن راحت پیچ باعث راحتی کار در ارتفاع با طناب می شود.
 • باعث صرفه جویی در مصالح
 • دارای مقاومت در برابر آتش و این را میتوان مزیتی برای پیچ و رولپلاک نما دانست.

انواع پیچ ها:

پیچ ها را می توان از لحاظ کارکرد به دو دسته خودکار و غیرخودکار تقسیم کرد.

پیچ های خودکار:

این پیچ ها دارای نوک بسیار تیز هستند. و برای اینکه در جای خود ثابت شوند. نیازی به مهره ندارند.

پیچ های غیرخودکار:

این پیچ برای ثابت شدن در جای خود به مهره یا چیزی شبیه مهره نیاز دارند. تا بتوانند در قطعه به صورت ثابت باقی بمانند. این پیچ ها برای کار در ارتفاع بیشتراستفاده می شوند زیرا برای پیچ ورولپلاک نما بیشتر از پیچ هایی مانند  پیچ اتاقی، پیچ شش گوش، پیچ آلن، پیچ استوانه ای، پیچ بولت، پیچ جوشی و… استفاده می شود.

تقسیم بندی از روی ظاهر

اما از لحاظ ظاهری پیچ ها به شه دسته تقسیم می شوند.

پیچ های که سر مخفی دارند:

 این پیچ ها با استفاده از سطح صاف و یکدست استفاده شده در سر خود قابلیت فرو رفتن کامل در قطعه بدون اینکه اثری از خود بر جای بگذارند را دارند. پیچ هایی گه سر مخفی دارند را می توان بهترین نوع پیچ برای پیچ ورولپلاک نما دانست زیرا اثر بسیار کمی از خود در نما باقی می گذارد.

پیچ هایی که سر نیمه گرد دارند:

این پیچ ا دارای یک سر گرد و واشر هستند. و بیشتر برای اتصال ورقه های فلزی به کار گرفته می شوند. این پیچ ها تنها در مواردی می توانند کاربرد داشته باشند. که در تمییزی کار نیاز به وجود یک سطح صاف نباشد. این پیچ ها در پیچ ورولپلاک نما مورد استفاده قرار نمیگرند زیرا باعث وجود ناهمواری و ظاهر بدی در نما می شوند. حتی اگر با بتونه پوشیده شوند.

  پیچ هایی که سر ذوذنقه ای دارند. ( این پیچ را می توان افزایش دهنده سطح حامل پیچ دانست.)

کاربرد های پیچ:

پیچ ها کاربرد های بسیار فراوانی در زندگی روزانه  دارند از کاربرد آن در ساخت گوشی همراه  تا تعمیرات، بازسازی وسایل متفاوت، که ما حتی متوجه آنها هم نیستیم.

اما از مهم ترین کاربرد های پیچ می توان به استفاده آن در پیچ ورولپلاک نما اشاره کرد.

 پیچ وروپلاک نما:

یکی از کاربرد هایی که پیچ از خود ارائه میدهد. پیچ ورولپلاک نمای ساختمان ها می باشد. این کار می توان امری تلقی کرد که در هنگام ریزش سنگ نما با تثبیت سنگ ها باعث جلوگیری از ریزش می شود.

نکاتی درباره پیچ ورولپلاک نما:

 • پیچ ورولپلاک نما در هر ۵۰ سانتی متر به ۵۰ سانتی متر نصب می شود.
 • هنگامی که در پیچ ورولپلاک نما عرض از ۵۰ سانتی متر کمتر باشد می توان از دوتا پیچ برای این کار استفاده کرد.
 • برای تثبیت نماهای سنگی در پیچ ورولپلاک نما باید عرض سنگ کمتر از ده سانتی متر باشد.

انواع رولپلاک:

رولپلاک ها را می توان بر اساس جنس، مدل آن، اندازه  و رنگ آن تقسیم بندی کرد. اما به طور معمول رولپلاک هایی که در پیچ ورولپلاک نما استفاده می شوند. را براساس کارآیی آنها تقسیم بندی می کنند. همچنین رولپلاک ها بر اساس کارآیی خود از آلیاژ های متنوعی نیز ساخته می شوند.

کاربرد پیچ ورولپلاک:

هنگامی که به صنعت و ساختمان توجه می کنیم، کاملا واضح است. که پیچ ورولپلاک به دلایل متفاوت قبیل آسانی استفاده از آن، ارزان بودن قیمت آن، جلوگیری از آسیب به ساختمان و…  به یک بخش جدایی ناپذیر در این حوزه تبدیل شده است.

پیچ ورولپلاک علاوه بر کاربردی که در صنعت و ساختمان از خود ارائه میدهد. کاربرد های فراوان دیگری نیز دارد. که می توان از آنها به موارد زیر نیزاشاره کرد

 • استفاده در پیچ ورولپلاک نما
 • استفاده در نصب انواع اجسام به دیوار و سقف
 • آویزان کردن تابلوها با هر اندازه
 • مصارف صنعتی
 • کابینت سازی و…

نحوه نصب پیچ ورولپلاک نما:

به صورت کلی می توان گفت نحوه نصب پیچ ورولپلاک نما برای بیشتر موارد یکسان است. این نحوه را می توان در چهار گام ساده معرفی کرد

۱ ــ  اولین مرحله پیچ ورولپلاک نما ایجاد سوراخ  با دریل در سطح مورد نظر

۲ ــ  رولپلاک را در داخل سوراخ قرار می دهیم

۳ ــ پیچ مناسب را در رولپلاک قرار می دهیم

۴ ــ ضربه زدن به رولپلاک و پیچ با چکش تا از محکمی آن اطمینان پیدا کنیم.

کار در ارتفاع

در این مقاله به توصیف ابزار اصلی پیچ ورولپلاک نما پرداختیم که در کار در ارتفاع مورد استفاده قرارمی گیرند. البته از نمونه خدمات دیگر کار در ارتفاع با طناب می توان به نماشویی با طناب نیز اشاره کرد.

منهول فاضلابی یعنی چی ؟

helen بازدید : 6 جمعه 07 آذر 1399 نظرات ()

منهول فاضلابی چیست؟

منهول فاضلاب همان منهول هایی است که در خطوط انتقال فاضلاب وپکیجهایتصفیهفاضلاب نصب شده و برای دسترسی و زهکشی خطوط فاضلاب استفاده می شود. منهول فاضلاب اکنون از مواد پلی اتیلن ساخته شده می شود اما جنس های مختلف دیگری نیز برای ساخت منهول فاضلاب استفاده می شود که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

 در حال حاضر هنوز هم از منهول فاضلاب بتنی و آجری نیز استفاده می شود اما این نوع منهولفاضلاب محبوبیت خود را در دنیای امروز و با رشد فناوری های جدید تولید منهول فاضلاب از دست داده اند و پیمانکاران و مجریان طرح های انتقال فاضلاب به استفاده بیشتر از منهول های پلی اتیلن روی آورده اند.

منهول فاضلابی پلی اتیلن

در شبکه انتقال فاضلاب برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب و برای ایجاد مسیر‌های مختلف در زیرساختفاضلابی و در سیستم مخابراتی برای دسترسی به مسیرهای کابل زیرسطحی از منهول پلی اتیلن استفاده می شود. منهول های پلی اتیلن تولید شده در دو نوع سنتی و پیش ساخته، هر کدام مزیت خاص خود را دارند.

برای بکارگیری هر یک از این  منهول ها می توانید از تیمکارشناسیشرکتاوژنمشاوره دریافت کنید. شرکت اوژن طراحی، تولید کننده و تامین کننده انواع منهول، منهول پلی اتیلنی، منهول بتنی پیش ساخته بوده و پیاده سازی و راه اندازی آن را با کیفیت بالا انجام می دهد. تا به امروز پیاده سازی منهول پلی اتیلن در شرکت های گاز و نفتی، پتروشیمی، نیروگاه ها و خطوط انتقال صورت گرفته است.

 

سایت: http://ozhen.co/

تماس : ۹۱۳۰۰۲۰۴ - ۰۲۱

ایمیل: info@ozhen.co

نخ بخیه و انواع آن

helen بازدید : 7 پنجشنبه 06 آذر 1399 نظرات ()

 

نخ بخیه و انواع آن

بخیه زدن در جراحی به معنای دوختن قسمتی از بافت بدن است که به وسیله ی نخ بخیه و سر سوزن های مخصوص انجام می شود. نخ بخیه که امروزه یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات پزشکی می باشد در انواع مختلفی طبقه بندی می شود.

طبقه بندی های مختلف نخ بخیه عبارتند از:

·         قابل جذب یا غیر قابل جذب بودن

·         مونوفیلامنت یا مولتی فیلامنت

·         طبیعی یا مصنوعی بودن

مهم ترین طبقه بندی آن ها، دسته ی اول یعنی قابل جذب یا غیر قابل جذب بودن می باشد.

نخ های قابل جذب شامل موارد زیر می باشند:

·         کاتگوت

·         کرومیک

·         ویکریل و دگزان

·         ماکسون و PDS

نخ های غیر قابل جذب نیز عبارتند از:

·         نایلون

·         سیلک

·         نخ های فولادی ضد زنگ یا نخ های سیمی

کاتگوت که یکی از انواع نخ های قابل جذب است به دو نوع کاتگوت ساده و کاتگوت کرومیک تقسیم بندی می شود. نخ کاتگوت از کلاژن بافت زیر مخاط روده ی گوسفند و یا بافت سروزی روده ی گاو به دست می آید. این نوع از نخ ها در ضخامت های بین 3 تا 7/0 ساخته می شوند که در بدن باقی نمانده و به وسیله ی آنزیم های بدن جذب می شوند.

 

نخ های مونوفیلامنت یا مولتی فیلامنت

نخ های مونوفیلامنت در واقع نخ های تک رشته ای و نخ های مولتی فیلامنت، نخ های چند رشته ای هستند که در قدرت انعطاف متفاوت می باشند. نخ های تک رشته ای نسبت به نخ های چند رشته ای منعطف تر بوده و به راحتی می توان آن ها را گره زد. علاوه بر این دقت در نخ های تک رشته ای بیشتر بوده و ظرافت عمل در آن ها بالاتر است.

همچنین سطوح صاف و صیقلی نخ های تک رشته ای سبب می شود تا در هنگام عبور از بافت، آسیب کمتری به محل وارد کرده و امکان پارگی بافت را در حین جراحی کاهش دهند. نخ جراحی تک رشته ای معمولا در جراحی های قلب، اعصاب و چشم کاربرد داشته و از اهمیت زیادی برخوردار است.

نخ جراحی مولتی فیلامنت یا چند رشته ای نیز خود به دو نوع بافته شده و پیچیده تقسیم بندی می شوند که نخ های بافته شده یا قیطان به لحاظ کارکرد سریع تر و راحت تر بوده و گره های ایجاد شده با این نوع نخ ها نیز به دلیل چند رشته ای و قطور تر بودن، پایدار تر می باشند.

نخ های بخیه که از الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی، الیاف فلزی، کلاژن و روده ی حیوانات تهیه می شوند، از ضعیف ترین نوع که الیاف طبیعی را شامل می شوند تا محکم ترین نوع آن که الیاف فلزی می باشند در موارد مختلف در بافت های داخلی و خارجی بدن مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین چنانچه قصد خرید نخ جراحی را دارید پیشنهاد می کنیم براساس نوع کاربرد آن، محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس اقدام به خرید آن نمایید. همچنین برای خرید نخ بخیه شما می توانید از فروشگاه های مجاز تجهیزات پزشکی در سراسر کشور اقدام نموده و حتما پیش از خرید آن، اطلاعات لازم درباره ی محصول را مطالعه کرده تا پس از خرید دچار مشکل نشوید.

علاوه بر این در هنگام خرید نخ بخیه توجه کنید که قیمت های متفاوتی برای برند های مختلف این محصول وجود دارند که برای اطمینان از خریدی مقرون به صرفه، بهتر است از فروشگاه های تجهیزات پزشکی معتبر نظیر فروشگاه اینترنتی سدان مد استفاده نمایید، تا علاوه بر قیمت مناسب، از ضمانت اصل بودن کالا نیز اطمینان حاصل نمایید.

 

ویژگی های نخ بخیه ایده آل

در هنگام انتخاب و خرید نخ بخیه دقت کنید که محصول مورد نظر شما بایستی دارای ویژگی هایی باشد تا بتوانید از مرغوب بودن ان مطمئن شده و اقدام به خرید آن نمایید.

بنابراین از جمله ویژگی های یک نخ بخیه ایده آل عبارتند از:

·         انعطاف پذیر بودن

·         قابلیت استریل کردن را دارا باشد.

·         از آن جایی که نخ جراحی می تواند توسط بدن به عنوان یک عامل خارجی شناخته شده و با آن مقابله شود و در نتیجه بهبودی زخم به تاخیر افتد، مناسب ترین نخ بخیه بایستی کمترین واکنش بافتی را در بدن ایجاد نماید.

·         نخ بخیه نباید آلرژی زا و سرطان زا باشد.

·         دارای استحکام و قدرت کشش مناسب باشد.

·         نخ بخیه باید به گونه ای طراحی شود که محیط مناسبی را برای رشد عوامل بیماری زا نظیر باکتری ها فراهم ننماید.

با در نظر گرفتن ویژگی های بالا معمولا برای آن که نخ های بخیه زیست تخریب پذیری نسبی و انعطاف پذیری بالایی داشته باشند، معمولا از جنس مواد پلیمری تهیه و تولید می شوند.

همچنین به دلیل آن که نخ های بخیه در بافت و محل زخم ممکن است تنش و یا کشش ایجاد کرده و حساسیت بافت و بدن را نسبت به خود  برانگیزند، کمترین واکنش بافتی و نیز استحکام کششی بالای آن ها می تواند از موضوعات با اهمیت در هنگام خرید نخ جراحی باشد.

 

فروشگاه تجهیزات پزشکی سدان با سابقه ی 15 سال فعالیت در زمینه ی تجهیزات پزشکی بهترین گزینه ی انتخابی پیش روی شما می باشد. فروش نخ جراحی یکی از انواع فعالیت های این فروشگاه در زمینه ی تجهیزات پزشکی است که امروزه به دلیل استقبال زیاد شما هموطنان عزیز در جای جای کشور پهناورمان ایران، سبب شده تا این فروشگاه یکی از معتبر ترین فروشگاه های تجهیزات پزشکی در دهه ی گذشته شناخته شده و نیاز های پزشکی بیمارستان ها و افراد را برطرف نماید.

سدان مد با سابقه ی فعالیت در زمینه های مختلف تامین تجهیزات پزشکی برای ارگان های مختلف در تلاش است تا نیاز های عموم مردم را به انواع تجهیزات پزشکی و انواع نخ های جراحی برطرف کرده و گامی استوار در جهت افزایش سطح سلامت جامعه بردارد.

 

 

تعداد صفحات : 8

تبلیغات
ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 79
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 7
 • بازدید امروز : 11
 • باردید دیروز : 13
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 76
 • بازدید ماه : 151
 • بازدید سال : 1,499
 • بازدید کلی : 9,360